Medailová žeň v Rakousku pro školu Taekwon-Do ITF Strančice

28.11.2017 00:29

Návrat strančických taekwondistů z rakouského Black Belt Cupu provázelo zvučné cinkání. Výprava osmi závodníků v doprovodu trenérů Petry Bláhové, III.dan a Tomáše Máchy, IV.dan přivezla 18.11. ze Sankt Pöltenu 13 medailí, z toho dvě zlaté, tři stříbrné a osm bronzových! V konkurenci téměř dvou set závodníků ze sedmi zemí znamenitě obstáli nejen zkušení reprezentanti školy (Rozka a David Pačesovi, Adam Rojko), ale také nováčci: Na zahraniční závody s námi poprvé vyjeli Vojta Malý, Dan Škvor, Filip Jiřičný, Klárka Klečková a Tom Brückner. Také oni nasbírali množství cenných kovů či zkušeností. Ze všech českých škol TKD ITF, které se soutěže zúčastnily, se tak Strančice umístily vůbec nejlépe. Naše zástupce jsme vyslali do všech čtyř disciplín (tul/sestavy, matsogi/boj, t-ki/ speciální techniky i wirok/silové přerážení). Velkým překvapením byl bronz žákyně Kláry Klečkové za t-ki, kde se prosadila i mezi juniorkami a o stříbrnou medaili ji připravila pouze nižší váha. Klárka a Rozka si navíc zaslouží zvláštní pochvalu za matsogi, kde se důstojně utkaly i s výrazně vyššími a těžšími soupeřkami. Novou mezinárodní zkušenost si připsal i náš dlouholetý reprezentant Samuel Pasler, který si tentokrát místo doboku oblékl košili s kravatou, tedy uniformu rozhodčích. Za podporu děkujeme sponzorovi Porta s.r.o., TJ Sokol Strančice, obci Strančice a všem řidičům.

III. Black Belt Cup ovšem nebyl poslední akcí roku. Na tradiční Vánoční pohár všechny srdečně zveme do strančické sokolovny už 9. prosince!

Za školu Taekwon-Do Strančice

Tomáš Mácha, IV. dan