Hudebně dramatický kroužek

V roce 2004 slavila obec Stránčice 600 let od svého založení. Jedním z programů oslav bylo také dětské vystoupení Z POHÁDKY DO MUZIKÁLU, ve kterém vystupovalo přes 70 dětí.Byl to kabaret plný pohádek, písniček a tance. Pro velký úspěch a zájem dětí byl za velkého nadšení a podpory starosty Sokola bratra Jiřího Šindeláře založen hudebně dramatický kroužek (HDK), který od počátku až do dnešního dne vedou sestra Lenka Bělohradská, Jana Kistulinczová, Věra Voithová a Eva Procházková. K dnešku má kroužek 30 členů ve věku od 5 do 24 let a za sebou řadu vystoupení včetně vlastního zpracování muzikálů Pomáda, Rebelové, Starci na chmelu, pohádek Mrazík, Ať žijí duchové nebo Zlatovláska, či hudebních filmů Trhák a Limonádový Joe. Děti nejen hrají divadlo, ale i tančí v rytmu diska ,country nebo rokenrolu. Kromě vedoucích se na choreografii, výrobě kostýmů a kulis podílejí i samotné děti. Dramatický kroužek má svá velmi úspěšná vánoční vystoupení. Naší jednotu reprezentuje svými vystoupeními v jiných sokolských jednotách a na různých veřejných akcích. Momentálně je aktivita HDK omezena.